بطحایی در سمنان مطرح کرد؛ دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی حلقه ارتباط آموزش‌های علمی و نیاز بازار کار

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی حلقه ارتباطی بین آموزش‌های علمی و نیاز بازار کار است و با استقرار این دانشکده‌ها بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال برطرف خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار ما از سمنان، سیدمحمد بطحایی در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اشاره به هم‌افزایی فعالان این نهاد برای حل مشکلات و مسائل پیش روی دانشگاه اظهار کرد: سال گذشته و امسال به‌دلیل عواقب ناشی از کرونا سال دشواری بود که به یاری همکاران، استادان و هیئت علمی دانشگاه از مجموع مشکلات و مخاطرات عبور کردیم.

وی افزود: اگر همت و اراده و پشتکار دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی نبود، هرکدام از مسائل می‌توانست عامل بروز مشکلات جدی‌تری شود.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ و اجرای برنامه پنج‌ساله پس از طی فرایند ۹ ماهه با هدف توسعه اهداف دانشگاه خبر داد و افزود: این برنامه به‌زودی ابلاغ می‌شود و نقشه راهی برای گسترش دغدغه‌های دانشگاه بوده و به‌زودی عملیاتی می‌شود و تصویر گسترش دانشگاه در پنج سال آینده در آن ترسیم شده است.

بطحایی بیان کرد: اصلاح نظام منابع انسانی موضوع مهمی برای تحولات بوده که برنامه پنج‌ساله در این زمینه نیز ورود کرده است.

وی از فعالیت و استقرار دانشکده مهارت و کارآفرینی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: از سال گذشته تحقق این موضوع در دستورکار قرار گرفت و نظام‌نامه آن به تصویب رسید و استقرار این دانشکده‌ها حلقه ارتباط بین آموزش‌های علمی و نیاز بازار کار است.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به توسعه برنامه‌های تدوین‌شده در استان سمنان، ابراز امیدواری کرد که از مهر ۱۴۰۰ این دانشگاه آثار عملیاتی خود را در حوزه اشتغال و تولید با به پای‌کارآمدن نیروهای انسانی ظاهر کند.

تگ: