رئیس مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان: گروه پژوهشی «ارتعاشات و آنالیز مودال» تشکیل شد/ بازگشت ۸ میلیاردی سرمایه با صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان تشکیل گروه پژوهشی ارتعاشات و آنالیز مودال را جدیدترین فعالیت این مرکز عنوان کرد و از بازگشت سرمایه ۸ میلیارد ریالی دانشگاه در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه انرژی خبر داد.

هادی کارگرشریف در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با توجه به تشکیل دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در بوشهر اظهار کرد: مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در راستای اهداف دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و برنامه عملیاتی کنسرسیوم حرکت خواهد کرد و برنامه‌های ابلاغ شده توسط این دبیرخانه را پیش خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه طرح‌های برون‌دانشگاهی درباره انرژی مرتبط با حیطه کاری مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان را ادامه خواهیم داد، اضافه کرد: البته با هماهنگی دبیرخانه طرح‌های جدیدی که قبلاً در منطقه رایزنی شده و پیگیر هستیم را نیز دنبال خواهیم کرد.

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان عنوان کرد: این مرکز با توجه به تجربیات کسب کرده در حوزه مدیریت مصرف انرژی در حوزه ساختمان راه خود را با قوت در این حوزه ادامه می‌دهد و تجربیات خود را با دیگر مراکز تحقیقاتی که عضو کنسرسیوم انرژی‌های نو هستند به اشتراک خواهد گذاشت.

کارگرشریف بیان کرد: تاکنون در مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان دو اقدام شاخص صورت گرفته است. نخست مدیریت انرژی در واحدهای این دانشگاه در استان سمنان که منجر به بازگشت سرمایه ۸۰۰ میلیون تومانی شده و در نتیجه سالانه ۱۰۰ میلیون تومان در استان صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی داریم.

توسعه خدمات پژوهشی مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار

وی تأکید کرد: این اقدام ابتدا به‌صورت پایلوت در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که عضو کنسرسیوم هستند انجام شده و ما نیز تجربیات خود را به این واحدها منتقل کرده‌ایم.

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان افزود: دومین اقدام شاخص اینکه طی یک طرح برون‌دانشگاهی، نرم‌افزاری طراحی شد که مدیریت انرژی در ساختمان‌های اداری شرکت گاز را انجام می‌داد و مقرر شد با پیگیری دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و حمایت پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی این نرم‌افزار را در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی توسعه دهیم.

کارگرشریف تبیین کرد: با توجه به اینکه در دبیرخانه کنسرسیوم هماهنگی‌های لازم برای استفاده از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری واحدهای عضو انجام می‌شود،‌ این اقدام می‌تواند شتاب خوبی به فعالیت‌های قبلی مراکز تحقیقاتی بدهد تا اقدامات بهتری را انجام دهند.

وی توضیح داد: با اطلاع از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری که مراکز تحقیقاتی عضو کنسرسیوم دارند، مرکز تحقیقاتی در یک استان می‌تواند با پشتوانه امکانات، خدمات پژوهشی گسترده‌تری را انجام داده و به‌دنبال عقد قراردادهای پژوهشی بزرگ‌تری باشد.

رئیس مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با اشاره به جدیدترین اقدام این مرکز عنوان کرد: تشکیل گروه پژوهشی ارتعاشات و آنالیز مودال جدیدترین فعالیت مرکز بوده که در راستای این گروه پژوهشی قراردادهای خوبی با بخش خصوصی منعقد شده و در حال انعقاد قراردادهای بعدی در زمینه پایش و آنالیز ارتعاشات تجهیزات دوار صنایع نیز هستیم.

کارگرشریف خاطرنشان کرد: مبلغ نخستین قرارداد منعقد شده ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال بوده که نزدیک به نهایی شدن است و قراردادهای بعدی نیز آماده انعقاد هستند.

تگ: