مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان: تجربه دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد درهای باز الگویی برای سایر دانشگاه‌هاست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تجربه دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد درهای باز به روی جامعه را تجربه موفق و الگویی برای سایر دانشگاه‌ها معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سمنان، محمدرضا دستورانی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و اداره کل آموزش‌وپرورش این استان که به‌صورت مجازی و به میزبانی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان برگزار شد به زمینه‌های همکاری مثال‌زدنی آموزش‌وپرورش و دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و اظهار کرد: این تفاهم‌نامه پیش‌درآمد خوبی برای گام‌های بلند بعدی است که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خوبی در آن دیده شده است.

بیشتر بخوانید:

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به سمت تمام رشته‌ها

وی اجرای چهار طرح پژوهشی مشترک، برگزاری همایش‌های علمی، کارگاه‌های توانمندسازی، اجرای کارآموزی دانشجویان، استفاده دانش‌آموزان از امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری مشترک مسابقه جذاب، نوین، فنی و علمی موشک کاغذی و سایر طرح‌های مشابه در یکسال اخیر را مقدمه‌ای برای ورود به فضای جدید همکاری و دستیابی به اهداف بزرگ دانست و بر تداوم این همکاری‌ها تأکید کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان تجربه دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد درهای باز به روی جامعه را تجربه موفق و الگویی برای سایر دانشگاه‌ها معرفی و خاطرنشان کرد: وقتی درهای دانشگاه به روی علاقه‌مندان باز می‌شود، می‌تواند در هدایت تحصیلی نسل آینده مؤثر باشد.

دستورانی ادامه داد: امروز اگر آموزش‌وپرورش استان سمنان در شاخص‌های علمی آموزشی، پرورشی و ورزشی جزء سه استان برتر کشور، در نرخ باسوادی با دارابودن ۹۸.۴ درصد جمعیت باسواد جزء دو استان اول کشور و در توسعه متوازن با دارابودن ۴۷,۲ درصد بالاترین جذب دانش‌آموز را در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای، دبیرستان‌های کار و دانش و برون‌سپاری داشته‌ایم، تمام این توفیقات در راستای شبکه‌سازی امکانات، ارتباطات و هم‌اندیشی و همسویی‌های مراکز علمی با آموزش‌وپرورش به دست آمده است.

وی با اشاره به نص صریح قرآن کریم که می‌فرماید «هر ثروتی که به شما دادم آن را در راه دانایی، نیکویی و زیبایی هزینه کنید» به بیان دیدگاه خود درباره دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در ۴۰ سال گذشته همه داشته‌های خود را به‌خوبی در مسیر دانایی و بالابردن وزن دانایی جامعه هزینه کرده است.

به گزارش آنا، در این جلسه که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان میزبان مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان‌های تابعه بودند و پس از امضای تفاهم‌نامه، در جلسات جداگانه حضوری با محور موضوعات تفاهم‌نامه، راه‌های گسترش همکاری را بررسی و هماهنگی‌های لازم را انجام دادند.

تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اداره کل آموزش‌وپرورش این استان با موضوع همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی، آموزشی و ورزشی به مدت دو سال اعتبار داشته و قابل تمدید خواهد بود.

تگ: