پیگیری‌ها نتیجه داد؛ کاهش ۷۰ میلیاردی جریمه‌های بانکی واحدهای دانشگاهی شاهرود و مهدی‌شهر.

نسخه مناسب چاپ

خزانه‌دار دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان عنوان کرد که با پیگیری مسئولان و اخذ تخفیف در جرائم تسهیلات، بدهی‌های سنگین بانکی واحدهای شاهرود و مهدی‌شهر پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ما از سمنان در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان که صبح امروز با حضور اعضا به میزبانی واحد سمنان برگزار شد، ابراهیم قنبری خزانه‌دار دانشگاه آزاد استان سمنان در گزارشی از تخفیف جرائم تسهیلات و پرداخت بدهی‌های واحدهای شاهرود و مهدی‌شهر خبر داد.

قنبری اظهار کرد: با تشکیل تیم عملیاتی تحت نظارت مستقیم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان و به‌منظور رفع مشکلات و موانع مالی واحدهای استان و با تلاش‌های مستمر مسئولان ذی‌ربط و تعامل صورت پذیرفته با حوزه سرپرستی امور شعب بانک ملی استان، مبلغ قابل توجهی از جرائم سنگین سه فقره از تسهیلات واحدهای شاهرود و مهدی‌شهر که در قالب مشارکت مدنی و فروش اقساطی اعطا شده بود، شامل تخفیف و بخشودگی شد.

 خزانه‌دار دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان میزان این تخفیف را بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد که حدود ۴۰ میلیارد از این مبلغ مربوط به تسهیلات واحد شاهرود و بیش از ۳۰ میلیارد آن مربوط به واحد مهدی‌شهر است.

عبدالله خالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان هم در این جلسه با بیان اینکه میزان انحراف و تحقق بودجه استان سمنان در سال مالی ۹۹-۹۸ قابل قبول بوده است، تصریح کرد: بودجه این دانشگاه به‌صورت ماهانه مورد کنترل قرار می‌گیرد تا انحرافات بودجه مدیریت و مشکلات ناشی از آن پیشگیری شود.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با تشکر از تعامل ویژه بانک ملی استان در حل‌وفصل مسائل موجود از همراهی و همکاری تمام کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه در تحمل فشارهای وارده، به‌ویژه در موضوع وصول مطالبات معوق و کاهش هزینه‌ها هم قدردانی کرد.

وی با ابراز امیدواری از حمایت‌های سازمان مرکزی دانشگاه در رفع مشکلات و محدودیت‌های مالی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: در صورت وصول کمک‌های سازمان مرکزی، به‌زودی بدهی‌های بانکی واحدهای استان به صفر خواهد رسید و فصل جدیدی از کار و تلاش در مجموعه واحدهای استان آغاز خواهد شد.

فارسی
تگ: