صالحیان مطرح کرد؛ دورخیز آزمایشگاه مهندسی سازه و زلزله برای ورود به بازار صنعت.

نسخه مناسب چاپ

تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز تحقیقات ژئوتکنیک لرزه‌ای و بتن توانمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با مرکز تحقیقات مهندسی شیمی، نفت و پلیمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز منعقد شد.

رئیس مرکز تحقیقات ژئوتکنیک لرزه‌ای و بتن توانمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان در گفتگو با خبرنگار ما  در سمنان اظهار کرد که با وجود امکانات و تجهیزات قابل توجه و پیشرفته در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور و ضرورت پاسخگویی به نیازها و مشکلات بخش‌های مختلف جامعه از جمله بخش صنعت، تقویت ارتباطات درون دانشگاهی و ارتقا شبکه کارگاهی و آزمایشگاهی بین واحدهای مختلف، امکان پاسخگویی و رفع مشکلات جامعه را تسهیل می‌کند.

حمیدرضا صالحیان هدف از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مرکز تحقیقات مهندسی شیمی، نفت و پلیمر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز را تسهیل دسترسی صنایع و پژوهشگران مستقر در جنوب کشور به امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مورد نیاز خواند و تصریح کرد: دسترسی به این هدف برای تمام تولیدکنندگان و صنعتگران از طریق ارتباط مستقیم با مراکز تحقیقاتی  دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور امکان‌پذیر است.

وی با بیان اینکه مطابق با این تفاهم‌نامه تلاش می‌شود تا از فرصت‌های همکاری دوجانبه به‌خصوص در موضوع شیمی، بتن و پلیمرها در صنعت استفاده شود، درباره امکانات فراهم شده در آزمایشگاه مهندسی سازه و زلزله واحد سمنان به آنا گفت: این آزمایشگاه دارای قابلیت آزمایش نمونه‌های بزرگ‌مقیاس و مجهز به سیستم‌های ناوبری آزمایش و تجهیزات اندازه‌گیری دیجیتالی و روزآمد است.

صالحیان درباره خصوصیات این آزمایشگاه افزود: ظرفیت بالا و نوع بارگذاری نمونه، ابعاد نمونه‌های آزمایشگاهی و تجهیزات بارگذاری مدرن و مانیتورینگ آزمایش‌ها از ویژگی‌های بارز این آزمایشگاه محسوب می‌شود.

عضو هیئت علمی گروه عمران واحد سمنان با بیان اینکه آزمایشگاه مهندسی سازه و زلزله مرکز تحقیقات ژئوتکنیک لرزه‌ای و بتن دانشگاه آزاد اسلامی سمنان مراحل مقدماتی کار خود را طی می‌کند گفت: این آزمایشگاه که به همت اعضای هیئت علمی واحد سمنان طراحی و اجرا شده در مرحله مقدماتی راه‌اندازی قرار دارد و در تلاش است با اقدامات منطقی و حساب شده، خود را برای ورود جدی به عرصه صنعت آماده کند.

فارسی
تگ: