رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان: مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان راه‌اندازی می‌شود.

نسخه مناسب چاپ

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان از راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC) در این واحد دانشگاهی خبر داد.

عبدالله خالصی‌دوست در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان اظهار کرد: با هدف توانمندسازی و فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی استان سمنان مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC) در دانشگاه آزاد  اسلامی واحد سمنان راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی امروز جوانان مهارت‌آموزی است، افزود: اکنون نیاز جامعه در بحث آموزش‌های مهارتی جوانان بوده و به همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد در این زمینه ورود پیدا کرده و  مدارس مهارتی ایجاد و به‌طور گسترده‌ای در حوزه صنعت فعالیت کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان مطرح کرد: مزیت دانشگاه آزاد اسلامی این است که به‌عنوان شبکه بزرگ علمی، اجتماعی و فرهنگی علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، رسالت اجتماعی را نیز بر عهده دارد و در هر موقعیتی که جامعه نیاز داشته باشد ورود پیدا می‌کند.

خالصی‌دوست با اشاره به امکانات موجود در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان عنوان کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در نظر داریم که از امکانات موجود در دانشگاه به‌طور شایسته و مفیدی بهره‌گیری کنیم.

وی اضافه کرد: دیدگاه دانشگاه آزاد اسلامی این است که امکانات و سرمایه خود را طبق اولویت‌های موردنظر در زمان و مکان موردنیاز به نفع مردم به‌کار گیرد.

اهداف تفاهم‌نامه واحد سمنان با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای

سیدحسین شاهچراغ سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان نیز با اشاره به اینکه با این تفاهم‌نامه هشتمین مرکز TMC در استان سمنان ایجاد شد، گفت: توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی در راستای برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه‌ای، فراهم‌سازی بسترهای اشتغال مولد دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی استان ازجمله اهداف این تفاهم‌نامه آموزشی است.

به گزارش آنا، این تفاهم‌نامه در هشت ماده و دو تبصره مبتنی بر تأسیس و فعال‌سازی مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی به امضای عبدالله خالصی‌دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان و سید‌حسین شاهچراغ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان رسید.

فارسی
تگ: