حضور دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در چهار بخش جشنواره فرهیختگان

نسخه مناسب چاپ

دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در چهار بخش جشنواره علمی پژوهشی و فناوری فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در گفتگو با خبرنگار ما در سمنان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به نتایج جشنواره استانی و انتخاب پژوهشگران برتر استان که در سال گذشته برگزار شد، دانشگاه آزاد اسلامی سمنان توانست مجوز حضور در جشنواره فرهیختگان را در 4 بخش کتاب، مقالات علمی، اختراعات و آزمایشگاه های درآمد زا را کسب نماید.

دکتر شاهرخ رنجبر بهادری افزود: واحد سمنان در بخش کتاب و مقالات علمی با آثار دکتر علی جهان، اختراعات با اختراع دکتر رضوانی و در بخش آزمایشگاه های درآمدزا با مجموعه آزمایشگاه‌های گروه مکانیک در این جشنواره شرکت خواهد کرد که در این بین کتاب آقای دکتر علی جهان با عنوان تصمیم گیری چند معیاره برای انتخاب ماده در فرایند طراحی مهندسی که توسط انتشارات علمی الزویر منتشر شده است از شانس بسیاری برای انتخاب کتاب برتر برخوردار است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در بخش اختراعات نیز با اختراع دکتر رضوانی با عنوان ساخت ضربه گیر مخروطی شیار دار پر شده از فوم پلی اورتان که دارای تاییدیه علمی از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران می‌باشد، در این جشنواره شرکت کرده است.

رنجبر بهادری افزود: در بخش آزمایشگاه‌های درآمدزا نیز بر اساس درآمدزایی و ارائه خدمات و سرویس دهی به سایر بخش‌های صنعت و متقاضیان خارج از دانشگاه، آزمایشگاه‌های برتر به این جشنواره معرفی شدند که مجموعه آزمایشگاه‌های گروه مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی سمنان توانست به این جشنواره راه ‌پیدا کند و در این بخش با دانشگاه هایی نظیر دانشگاه آزاد نجف آباد رقابت نماید.

دبیرهیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان همچنین گفت: سومین دوره جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی و نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری همزمان با سالروز تاسیس دانشگاه برگزار می‌شود و در آن نخبگان علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

رنجبر بهادری افزود: برگزیدگان این جشنواره از بین اعضای هیات علمی، دانشجویان، دانش آموختگان و دانش آموزان در ۲۳ موضوع از جمله کتاب، مقاله، مجله، طرح پژوهشی، مرکز تحقیقاتی، مرکز رشد، واحد فناور، طرح فناوری، اختراع، پایان نامه، رساله دکتری، پژوهشگران، معاونان پژوهشی، انجمن علمی، ادبی و هنری، واحد دانشگاه، آموزشکده، مدرسه، باشگاه پژوهشگران جوان، آزمایشگاه مدرن، آزمایشگاه بر‌تر در زمینه ایمنی، آزمایشگاه بر‌تر در خدمت رسانی، ثبت اختراع بین المللی و غرفه بر‌تر نمایشگاه انتخاب خواهند شد.

وی افزود: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی قابل تجاری سازی با شرکت واحد های دانشگاهی و مراکز رشد با هدف شناسایی و عرضه یافته‌های جدید و نوین پژوهشی و فناوری و ایجاد بستر مناسب برای تجاری سازی یافته‌های پژوهشی و فناوری‌های توسعه یافته هم زمان با برگزاری این جشنواره برگزار می‌شود.

رنجبر بهادری در پایان خاطر نشان کرد: در نخستین دوره جشنواره فرهیختگان، مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به عنوان مرکز رشد برتر در بین مراکز رشد  دانشگاه‌های آزاد اسلامی معرفی شده بود.

فارسی
تگ: