به همت دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت؛ آموزش احیای قلبی ریوی پیشرفته در کلینیک خاتم‌الانبیای سمنان

نسخه مناسب چاپ

عضو هیئت علمی گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: کارگاه مجازی احیای قلبی-ریوی پیشرفته در کلینیک خاتم‌الانبیای سمنان با برنامه‌ریزی و نظارت دانشکده پزشکی این دانشگاه برگزار شد.

مهسا شریفی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ما در سمنان از برگزاری کارگاه مجازی احیای قلبی-ریوی پیشرفته در کلینیک خاتم‌الانبیای سمنان با برنامه‌ریزی و نظارت دانشکده پزشکی  دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان خبر داد و اظهار کرد: از آنجا که ایست‌های قلبی ریوی در دنیای امروز به‌دلیل وجود فشارهای روانی و سبک زندگی ازجمله بیماری‌های شایع محسوب می‌شود، به همین علت آموزش احیای قلبی-ریوی با نام اختصاری (cpr) برای تمام اقشار جامعه و در همه سنین حتی در سطح کودکان و مدارس، امری الزامی است.

مدیر برگزاری کارگاه مجازی احیای قلبی-ریوی پیشرفته در کلینیک خاتم‌الانبیای سمنان افزود: به علت وقوع اغلب ایست‌های قلبی در خارج از مراکز درمانی، اقدام فوری برای کمک به افراد مبتلا بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین لازم است تا قبل از رسیدن نیروهای امدادی، کمک‌های لازم توسط افراد حاضر در صحنه ارائه شود.

عضو هیئت علمی گروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با بیان اینکه کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی با شرکت ۶۰ نفر از کادر درمان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان واحد سمنان به‌صورت مجازی و حضوری در محل کلینیک خاتم‌الانبیا برگزار شد، بیان کرد: محسن سلیمانی عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان به‌عنوان مدرس این دوره ۴ ساعته انتخاب شده بود.

شریفی، وجود تجهیزات پزشکی و فضای مناسب بهداشتی و درمانی و تعامل مناسب دانشگاهبا مرکز کلینیک خاتم‌الانبیای سمنان را از دلایل انتخاب این کلینیک برای برگزاری کارگاه دانست.

تعریف نشده
تگ: